Kuracja pitna wodą wodorową

Hotel Polaris poleca codzienne picie wody wodorowej.

Właściwości wody nasyconej w wodór:

Badania podstawowe i kliniczne wykazały, że wodór jest ważnym fizjologicznym czynnikiem regulującym działanie przeciwutleniające, przeciwzapalne i spowalnia proces wymiany komórek.

Aktywny wodór jest znacznie silniejszym antyoksydantem od witaminy C i E. Przenika w miejsca, w które nie docierają inne antyoksydanty dostarczane wraz z pożywieniem – do wnętrza komórek, gdzie powstają uszkodzenia DNA, mogące skutkować różnymi chorobami. Decyduje o tym waga molekularna i wielkość cząsteczki wodoru. Cząsteczka wodoru jest 176 razy mniejsza niż związku witaminy C oraz 863 razy mniejsza aniżeli koenzym Q10.

Dzięki mniejszej wielkości cząsteczek woda wodorowa łatwiej nawadnia i dotlenia organizm, zwiększa energie i stymuluje odporność. Wchłania się do krwi w ciągu 30 sekund, do mózgu i narządów płciowych w ciągu 1 minuty, do skóry w ciągu 10 minut, do wątroby, serca i nerek w ciągu 20 minut.

Uwaga: Nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do picia wody z aktywnym wodorem.

Wodę wodorową należy spożyć w ciągu kilkudziesięciu minut. Później traci swoje właściwości. Zaleca się pić 8 szklanek dziennie. Można też wykorzystywać wodę wodorową do mycia twarzy.

Powinieneś wiedzieć że:
 1. Woda bogata w wodór zmniejszenia lepkości krwi oraz zwiększenia elastyczności naczyń krwionośnych, dlatego polecamy ją do picia osobom z chorobami układu krążenia w szczególności nadciśnieniowcom i osobom z miażdżycom.
 2. Woda wodorowa stabilizuje metabolizmu organizmu i opóźnia proces wymiany komórek co w efekcie prowadzi do powolniejszego starzenia się organizmu.
 3. Woda wodorowa posiada ujemny potencjał elektryczny około - 200 miliwolta w odróżnieniu od typowej wody mineralnej ,które posiadają ładunek dodatni. W naszym otoczeniu brakuje ładunków ujemnych ,dlatego picie tej wody wpływa pozytywnie na równowagę energetyczną organizmu.
Źródło: www.researchgate.net/publication/
46147127_Recent_Advances_in_Hydrogen_Research_as_a_Therapeutic_Medical_Gas)

Przenośne urządzenie do wytwarzania wody wodorowej można nabyć w naszej recepcji.

Cechy:
 • urządzenia zrobiono z dobrej jakości materiałów,
 • odporne na wysokie temperatury szkło z boru i krzemu,
 • użyto tytan do elektrolizy wody co zapewnia wysokie stężenie wodoru w wodzie ,
 • przycisk dotykowy z 3-minutową elektrolizą,
 • duża bateria litowa z uniwersalnym interfejsem USB do szybkiego i wygodnego ładowania.
Dlaczego się starzejemy?

Według wiodącej teorii, jednym z głównych winowajców jest pierwiastek, który jest nam niezbędny do życia – tlen. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że może on przybierać formy siejące spustoszenie w komórkach naszego ciała. Formy te, nazywane oksydantami są uważane za jeden z głównych czynników powodujących starzenie.

Gdy oksydantów jest więcej niż antyoksydantów, organizm wchodzi w stan stresu oksydacyjnego. Taki stres oksydacyjny jest udziałem większości ludzi na Ziemi i nasila się z wiekiem. Prowadzi między innymi do choroby Alzheimera, choroby Parkinsona, cukrzycy, reumatoidalnego zapalenia stawów i chorób układu krążenia, a tym samym przedwczesnej śmierci.

Powstrzymanie stresu oksydacyjnego doprowadziłoby do znacznego wydłużenia przeciętnej długości życia.

Najskuteczniejszy antyoksydant

Wiele substancji wykazuje działanie antyoksydacyjne. Są to między innymi witamina C, witamina E, beta-karoten czy witamina A. W badaniach naukowych nie powodowały jednak przedłużenia życia.
Obecnie świat naukowy koncentruje się na badaniu najgroźniejszych z oksydantów – rodniku hydroksylowym.
Jest on wysoce reaktywny, co oznacza że może ukraść elektron z praktycznie każdej molekuły, uszkadzając ją. Reakcja ta następuje błyskawicznie, nie dając organizmowi czasu na zapobiegnięcie szkodzie. Rezultat? Uszkodzone DNA, mitochondria i komórki a w następstwie groźne mutacje.
Rodnik hydroksylowy składa się z atomu tlenu i atomu wodoru (•OH). Istnieje prosty sposób na jego neutralizację – przyłączenie do niego kolejnego atomu wodoru, co zmienia go w wodę (H2O).
Dostarczając naszemu ciału cząsteczkowy wodór możemy więc powstrzymać rodniki hydroksylowe.

Czym jest wodór i jak działa na organizm?

Ze wszystkich pierwiastków występujących we wszechświecie wodór jest najpowszechniejszy. Jest gazem bezwonnym, bezbarwnym i palnym. Jego niezwykła wartość prozdrowotna wynika z czterech właściwości:
 1. Rozmiar – H2 to najmniejszy antyoksydant na świecie.

  Powyższa ilustracja pokazuje relatywną wielkość poszczególnych molekuł o właściwościach antyoksydacyjnych.
  Mikroskopijny rozmiar cząsteczkowego wodoru pozwala mu przenikać głęboko do komórek, mitochondriów i jąder gdzie może neutralizować rodniki hydroksylowe.
  Należy też pamiętać, że nasze mózgi to tylko 2-4% masy ciała ale aż 20-40% zużycia tlenu, którym oddychamy. Jako że 2-5% tlenu zmienia się w oksydanty, mózg jest wyjątkowo narażony na uszkodzenia spowodowane przez rodniki. Z tego powodu tak ważne jest dostarczanie cząsteczkowego wodoru w celu ochrony mózgu przed stresem oksydacyjnym.

 2. Selektywność – H2 odnajduje i neutralizuje wyłącznie szkodliwe oksydanty.

  Większość antyoksydantów nie jest w stanie odróżnić szkodliwych oksydantów (jak rodniki hydroksylowe) od tych pełniących w organizmie pozytywną rolę. Jeśli zbyt wiele oksydantów zostanie zneutralizowanych, równowaga wewnątrz komórek może zostać zachwiana. Cząsteczkowy wodór działa inaczej – wybiórczo odnajduje tylko szkodliwe oksydanty i neutralizuje je zmieniając w wodę.

 3. Bezpieczeństwo – Cząsteczkowy wodór jest całkowicie bezpieczny i nietoksyczny.

  Ogromną zaletą cząsteczkowego wodoru jest to, że nawet jeśli przyjmie się go w bardzo dużych ilościach, nadmiarowe cząsteczki zwyczajnie przenikną poza ciało. Zbyt duża ilość pozostałych antyoksydantów może stanowić obciążenie dla wątroby. Cząsteczkowy wodór zwyczajnie się rozprasza, nie powodując żadnych negatywnych reakcji i nie zużywając energii w celu jego rozłożenia.

 4. Synergia – H2 aktywuje antyoksydacyjne enzymy wewnątrz komórek.

  Wodór cząsteczkowy bezpośrednio neutralizuje rodniki hydroksylowe. Ma jednak też dodatkową zaletę – aktywuje naturalne antyoksydacyjne enzymy występujące w komórkach, takie jak:

  • peroksydaza glutationowa – neutralizuje nadtlenek w wodę,
  • dysmutaza ponadtlenkowa – neutralizuje anion ponadtlenku w natlenek wodoru,
  • katalaza – neutralizuje nadtlenek wodoru w wodę.
  Oznacza to, że H2 nie tylko bezpośrednio neutralizuje rodniki hydroksylowe ale także aktywuje antyoksydanty wewnątrz komórek umożliwiając długotrwałą ochronę.
Co mówią badania?

Prozdrowotne właściwości wodoru dopiero niedawno wzbudziły zainteresowanie naukowców. Chien–Sheng Huang i inni piszą o badaniach nad wodorem w różnych modelach chorób. Wskazują ,że wodór pobudza naturalne mechanizmy zdrowienia w różnych przypadkach medycznych. Jak potwierdziły badania prowadzone przez wielu naukowców (Ohsawa, Cai, Matchett, Fujita, Li, Nakashima-Kamimura, Fukuda, Kajiya, Chen, Buchholz, Oharazawa, Kikkawa i inni) wodór jest terapeutycznym gazem medycznym, skutecznym w następujących przypadkach:

 • martwica pozawałowa (zmniejszanie rozmiarów martwicy),
 • uraz mięśnia sercowego po przeszczepie serca,
 • miażdżyca i powiązane z nią choroby układu sercowo–naczyniowego (zapobieganie rozwojowi tych chorób),
 • choroba Parkinsona (opóźnienie rozwoju choroby),
 • choroba Alzheimera (usprawnianie procesów poznawczych, poprawa pamięci),
 • uraz rdzenia kręgowego (usprawnianie funkcji ruchowej po urazie),
 • zapalenie płuc, zespół zaburzeń oddychania,
 • zapalenie trzustki,
 • zapalenie jelit,
 • zespół jelita drażliwego,
 • reakcje alergiczne,
 • nowotwory (zmniejszanie rozmiarów nowotworów skóry u myszy).

Wodór cząsteczkowy stosowano także w celu poprawy metabolizmu u pacjentów z cukrzycą.

Jak dostarczyć komórkom cząsteczkowy wodór?

Wodór to gaz, więc aby przyjmować go bezpośrednio konieczna jest metoda wziewna. Wymaga to jednak zakupu butli, specjalnej maski i oprzyrządowania. Sposób ten jest więc kłopotliwy i trudny do stosowania codziennie. Oksydanty musimy neutralizować każdego dnia. Największe doświadczenie w terapii wodą wodorową mają Japończycy , wśród których jest najwięcej stulatków na świecie. Piją oni od lat wodę wodorową. Taka woda to idealny środek, co najmniej z dwóch powodów: w łatwy sposób dostarcza cząsteczkowy wodór i neutralizuje oksydanty, nawadniając jednocześnie organizm oraz ułatwia odzwyczajenie się od wody w plastikowych butelkach i słodzonych napojów.